Niezwykłe aranżacje kuchenne na każdą kieszeń

0
1864
Niezwykłe aranżacje kuchenne na każdą kieszeń
reklama

Modny, minimalistyczny styl, na dobre zadomowił się w aranżacjach polskich przestrzeni mieszkalnych. Sprawdzi się on zarówno w salonie, sypialni jak i kuchni. Jasne otwarte przestrzenie, białe lub kremowe meble oraz ograniczenie do minimum elementów dekoracyjnych – oto najważniejsze cechy minimalizmu. Jak w prosty sposób sprawić, aby kuchnia wyglądała elegancko a przy tym była praktyczna?

Generalny remont i nowe meble

Najprostszą, a zarazem najkosztowniejszą metodą jest generalny remont przestrzeni kuchennej i zakup nowych mebli, najlepiej wykonywanych na wymiar, tak aby maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w niewielkich kuchniach w blokach, gdzie każdy centymetr powierzchni zdaje się być na wagę złota. Wykonując remont generalny można dowolnie dostosować przestrzeń do własnych potrzeb. Urządzanie kuchni w taki sposób może przynieść wiele frajdy, gdyż w takim przypadku jedynym ograniczeniem wydaje się być wyobraźnia oraz oczywiście budżet remontowy.

Jak zaoszczędzić na remoncie?

Wyobraźnia często jest nieograniczona i podpowiada nawet szalone i niekonwencjonalne rozwiązania odnośnie aranżacji przestrzeni. Jeżeli chodzi o budżet, to zazwyczaj jest wręcz przeciwnie – trzeba się nieźle nagimnastykować, aby zmieścić się w założonym limicie finansowym, zwłaszcza, że podczas remontu lubią wyskakiwać niespodzianki i dodatkowe koszty rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Koszt remontu można znacznie obniżyć korzystając z materiałów, które się już posiada. Nawet starym i wysłużonym meblom można nadać nowy blask. Szybka renowacja sprawi, że kilkunastoletnie szafki kuchenne będą wyglądały niczym z wystawy sklepowej.

Renowacja mebli kuchennych

Większość mebli kuchennych, które zostały zakupione jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, posiada okleinę, która pod wpływem ciepła, na przykład od kuchenki gazowej, odkleiła się lub zniekształciła. Najprostszym sposobem na renowację kuchennych mebli jest ich pomalowanie. W zależności od stanu okleiny, można malować bezpośrednio po niej lub jeżeli jest zniszczona, to trzeba będzie ją usunąć. W większości przypadków odchodzi od sklejki bez problemu, należy jednak pamiętać, aby dokładnie wyczyścić szafki po zerwaniu okleiny, tak by nie zostały na nich resztki kleju.

Co będzie potrzebne?

W zasadzie, jedyne co będzie potrzebne do renowacji mebli kuchennych, to dobrej jakości farba renowacyjna, pędzel do malowania (albo niewielki wałek), folia do zabezpieczenia powierzchni oraz niewielka kuweta. Farby renowacyjne dostępne są od ręki we wszystkich marketach budowlanych. Aby uzyskać idealny efekt należy równo nanieść farbę na całą powierzchnię, a następnie odczekać przynajmniej dwanaście godzin aby pierwsza warstwa dobrze wyschła. W zależności od struktury, szafki kuchenne trzeba będzie pomalować dwa lub trzy razy. Warto także pomyśleć o wymianie blatów kuchennych oraz uchwytów od szafek. Takie drobne zabiegi sprawią, że kuchnia zupełnie zmieni swój wygląd, a jej urządzanie przyniesie wiele radości.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię